TROUG BI&DW SIG 2012’nin ardından

TROUG’un “geleneksel” ilk SIG etkinliğini 22 Mart’da Bilginç IT Academy’de gerçekleştirdik. Aldığım geri beslemeler olsun, giden arkadaşların yüzlerindeki ifade olsun oldukça verimli bir yarım gün geçirdik diyebilirim. Pazarlama kaygısı olmadan, reklam olmadan bilgi paylaşımına dayalı 5 sunum dinledik.

Hüsnü‘nün 40 dakikada yapılabilecek detaylı Data Mining’i uygulamalı, demolu, uçan kaçan bir şekilde görmekle başladı oturumlar.
Şeyhmus ile ODI konusunda bir yolculuğa çıktık ve hem Turkcell’deki tecrübelerini, hem de son model ODI ile gelen yenilikleri öğrendik.
Özgür ile ileri derecede SQL’ler yazdık. Özgür’ün sunum teknikleri farklı ancak çok güzeldi, sadece tahta, SQL editor, süper lig ve kraliyet ailesi.!
Emrah bize ne zaman paralel execution yapmamız, daha da önemlisi ne zaman yapmamamız gerektiğini anlattı.
Ayşe de edinilen bütün verileri nasıl anlamlaştırarak OBI’da ScoreCard olarak gösterebileceğimizi anlattı.

TROUG DB Dev SIG başkanı Yalım ise güzel bir kolaj çalışmasına imza atmış. Bu yüzden etkinlik resimlerini eklemiyorum, çalışmaya buradan ulaşabilirsiniz.

Konuşmacıların hepsine bilgilerini ve uzmanlıklarını paylaştıkları için, zaman ayırıp geldikleri için, en önemlisi de yüreklerini kattıkları için teşekkürler.

Kocaman  teşekkürlerden bir tanesini de TROUG Yönetimi hak ediyor. Sosyal medyada desteklediler ve çok kısa sürede sayelerinde kayıtlar doldu.
Ancak gerek misafirperverliği, gerek ev sahipliği, gerekse organizasyon konusunda ustalığı ile Zekeriya‘ya ve kapılarını bizlere açan Bilginç IT Academy‘e ayrı bir teşekkürler.

Son bir konu olarak ;
TROUG BI&DW SIG LinkedIn alt grubu hayatına başladı. Üye olun, sizin de yorumunuz olsun, sözünüz olsun; sorun, cevaplamaya çalışalım; paylaşın, herkes öğrensin.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.